Close
מציג תוצאות 1 עד 17 מתוך 17

ברירת מחדל נוחות נסיעה בכביש JK/JL

אומרים שאחד השיפורים בין ה JK ש JL זה נוחות הנסיעה בכביש וגם השקט בנסיעות מהירות.
    עד כאן מובן וגם שמעתי הרבה דעות תומכות.
    השאלה שלי היא האם ההבדל ממש מורגש גם בין הדגם הקצר של ה JK לקצר של ה JL?
    מראש הנוחות נסיעה בקצרים פחות טובה מהארוכים.

והנה סרטון עדכני למה לצפות מג'יפ ב 2025: https://www.youtube.com/watch?v=oLvqUVZ90mo

תודה

תודה.

חבר רשום nirs's Avatar

ברירת מחדל תגובה: נוחות נסיעה בכביש JK/JL

כך בחשבון שה jk הכי חדש בן 6 ונכון להשוות אותו ל jl בן 6-5.
    חשוב להשוות רכבים באותה רמת שיפור (סטנדרטיים?) ונדיר מאוד למצוא כאלו בטח בני 6..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

נוחות הנסיעה מתבטאת בין השאר מבידוד טוב יותר, סביבת נהג, וגיר 8 הילוכים.
    כך שלא רואה הבדל בין קצר לארוך.
    הרכב מרגיש אחרת, גם מפנק יותר ולא ספרטני.

אני נהנה ממנו בכביש ביומיום. כיף לי ליסוע בו.
    כמובן, לא מדובר בכלי משופר בקיצוניות למטרת סלעים כמריר וכו, כך שלא פגעתי הרבה בהתנהגות הכביש.

אם ננסה להשוות את זה למשהו שאני כבר מכיר:
    זה בערך כמו ההבדל בין JK עד 2012 ל JK מ 2012-2018 כשהוסיפו עוד הילוך לאוטומט, שיפרו את הדשבורד ועוד קצת?

לא דומה.

אבל למה אנחנו מדברים באוויר,
    תעשה סיבוב ב JL. לא משנה רוביקון או לא, לא משנה 2.0 או 3.6.

אם זה ממש מעניין אותך ואם אין מישהו בסביבתך, צור איתי קשר בפרטי.

חבר רשום nirs's Avatar

ברירת מחדל נוחות נסיעה בכביש JK/JL

כעיקרון כתבתי על ההבדלים בין ה jk וה jl בשרשור הקודם (בתמציתיות, יש הבדל אך רחוק מלהיות תהומי).
    אין לי מספיק שעות בקצרים ולכן לא עניתי.
    כן כתבתי על מה חשוב לשים דגש ע״מ להשוות תפוחים לתפוחים.

שולץ, אין לי מושג מאיפה הביטחון לענות כמו שאתה עונה ועל איזה ניסיון אתה מתבסס.
    שא ברכה.

When your options low, I lift you from below
    תגלי איך האויר מחוץ לעיר מרגיש אחרת...

חבר רשום

אוסיף את השני סנט שלי.

הניסיון שלי עם ה-JL החדש שלי קצר מדיי ובכל זאת אנסה לתרום משהו. המדובר בJL ארוך שנת 2022 רוביקון מנוע 3.6. עוד לא הספקתי לבדוק לעומק מערכת המתלים- אבל הוא מגבה כ- 2.5- 3 אינצ'. בולמי פוקס אדונצ'ר 2 אם אני לא טועה קפיצים ושאר הרכיבים טרם מזוהים.

מבחינת תא הנוסעים בהשוואה ל JK 2010 הישן שלי ה ממש יום ולילה - ב- JL הרבה הרבה יותר מפנק, איכותי, ים פיצ'רים (יותר מדיי?) ואפילו המושבים הרבה יותר נוחים.

נבחינת מנוע/ גיר - וואו עולם אחר ובטח בהשוואה ל-JK מנוע 3.8. זה פשוט מטוס (גם בהשוואה ל- JK מנוע 3.6) אני חושד שברכש החדש גם הותקנה תוכנת שיפור ניהול מנוע. כל נגיעה דוושה והרכב טס קדימה ושש לעלות בטורים עם תגובות של רכב ספורט עצבני...עדיין לא בדקתי נתוני האצה של 0-100 אבל מבחינת תחושה והדבקת הגב למושב וואלG37 שלי..

השיכוך בכביש הרבה הרבה יותר טוב אבל גם הרכש החדש וגם הJK הישן לא עם מערכת המתלים המקורית אז לא יודע כמה המידע הזה מועיל. רק כדי להבין איכות השיכוך בחדש- הרשייתי לעצמי עד כה לנסוע עם לחץ הצמיגים המומלץ של היצרן שהוא גבוה לטעמי ועומד על 37 PSI ואילו בקודם לא הייתי עובר את ה-32.

מבחינת רעש בתא הנוסעים- הבידוד הרבה יותר איכותי מנוע ורעש כביש לא שומעים בכלל, אבל התאכזבתי מרעשי רוח חזקים יחסית במהירות העולה על 100 קמ"ש. ייתכן והפאנלים הקדמיים לא סגורים היטב או נפגעה האטימה שלהם- שוב טרם נבדק לעומק העניין.

שיי..אם אתה רוצה להתרשם מוזמן לנסיעה על הרכש החדש כזכור לך אני לא רחוק ממך..10 דקות נסיעה..

הרכש החדש עוד בטרם בדיקה מעמיקה ויישור קו ואהיה יותר חכם לאחר יום ראשון שהוא יוכנס למוסך ליישור קו ובדיקה מעמיקה
    שלמה מרבאום, עו"ד - ביטוח נזיקין - תאונות דרכים ובשטח
    03-6883445

ציטוט נכתב במקור על ידי nirs צפיה בהודעה
    כעיקרון כתבתי על ההבדלים בין ה jk וה jl בשרשור הקודם (בתמציתיות, יש הבדל אך רחוק מלהיות תהומי).
    אין לי מספיק שעות בקצרים ולכן לא עניתי.
    כן כתבתי על מה חשוב לשים דגש ע״מ להשוות תפוחים לתפוחים.

שולץ, אין לי מושג מאיפה הביטחון לענות כמו שאתה עונה ועל איזה ניסיון אתה מתבסס.
    שא ברכה.

לא ידעתי שאני צריך בטחון כדי לכתוב את דעתי.
    איזה נסיון? נסיון שלי כמובן. לא של מישהו אחר.
    בוא נגיד ש JK הרחיק אותי מהמותג ומהאייקון משהו כמו 6 שנים.
    התנהגות הכביש הייתה דיל ברייקר מבחינתי, לאחר נהיגה מרובת קמ על רכבים של חברים, די סטנדרטיים, לא מפלצות עבירות.
    ברגע שיצא ה JL, ידעתי שאשים עליו את היד מתישהו.
    זה רכב אחר, אני לא מבין בכלל את השאלה.
    זאת דעתי.

איך ה JK מתנהג בעקיפה בכביש 6 ב 130-140 ?
    איך הוא סתם במנהלתית של 120?
    את התשובה אתה מכיר לבד.
    וזאת רק ההתחלה.

תודה על הפירוט שלמה. אתה קפצת שני דורות ולכן ההבדל תהומי ומורגש הרבה יותר.
    אני שוקל לעבור מ JK קצר 3.6 ל JL קצר 3.6 ולכן אני מחפש השוואה בינהם.
    הארוך מלכתחילה יותר נעים על הכביש מהקצר. נהגתי על ארוכים, גם 2.0 גם 3.6 וגם 392.
    לכן תודה על ההזמנה אבל אני ארצה לנסות 2.0 או 3.6 JL קצר.

הנושא הזה כבר נטחן בכמה שרשורים, חיפוש בפורום יעלה לך עשרות תשובות בנושא.

ההבדל בין הJK ל JL לא פחות מתהומי (לפני שיפורים) , נסעתי בשניהם מספר רב של קילומטרים, השכרתי JK בזמנו בארה"ב להתנהלות יומית והחזרתי אותו, הוא פשוט לא נעים בכביש, ההיגוי לא חד והרכב משייט, בידוד רעשים לא טוב, ישיבה לא נוחה, מאד בסיסי וקשוח, בזמנו השוואתי אותו לפאגרו הקצר שלי מודל 2015 והפאגרו לוקח בגדול מבחינת נוחות בכביש, בידוד מרעשים, היגוי, גימור פנימי ועוד.

את הJL השכרתי בקליפורניה(בלית ברירה נגמרו הגראנד שרוקי) והחזרתי בסולט לייק סיטי, חלום של רכב, נהניתי מה3200 מייל שנסעתי ב16 יום, זה היה תגלית, מבחינתי הרבה יותר נוח ונעים בכביש מהפאגרו שמאד אהבתי . חזרתי לארץ והחלפתי במיידי את הפאגרו ברנגלר חדש, אני כבר שנתיים עם הרכב בתצורה מקורית, עדיין כל פעם שאני יוצא לכביש אני פשוט נהנה, בקרוב אגביה את הרכב ואני מחפש סט שישמור על רמת הנוחות בכביש כמו המקורי.

בשטח , ההשוואה שלי בינהם היא במואב יוטה, ביקרתי 4 פעמים במואב, פעמיים עם JK (פעם קצר פעם ארוך) , ופעמיים עם JL ארוך, כולם היו מוגבהים 2 אינץ וגלגלים 35, לא הרגשתי הבדלי עבירות בניהם, שניהם מדהימים בשטח פשוט חיות שטח מטורפות, בטח בתצורה הזאת של הגבהה 2" וצמיגים 35.

הייתרון היחידי של הJK על הJL היום הוא במחירי הביטוח, חוץ מזה אני לא רואה שום ייתרון.

ציטוט נכתב במקור על ידי sgill צפיה בהודעה

והנה סרטון עדכני למה לצפות מג'יפ ב 2025: https://www.youtube.com/watch?v=oLvqUVZ90mo

תודה

תודה.
    יש כבר עדכון , החליטו להמשיך עוד שנה עם ה6.4HEMI , והוא לא התייחס ל4xe שאמור לקבל עדכון טווח.

ציטוט נכתב במקור על ידי oferc צפיה בהודעה
    הנושא הזה כבר נטחן בכמה שרשורים, חיפוש בפורום יעלה לך עשרות תשובות בנושא.

ההבדל בין הJK ל JL לא פחות מתהומי (לפני שיפורים) , נסעתי בשניהם מספר רב של קילומטרים, השכרתי JK בזמנו בארה"ב להתנהלות יומית והחזרתי אותו, הוא פשוט לא נעים בכביש, ההיגוי לא חד והרכב משייט, בידוד רעשים לא טוב, ישיבה לא נוחה, מאד בסיסי וקשוח, בזמנו השוואתי אותו לפאגרו הקצר שלי מודל 2015 והפאגרו לוקח בגדול מבחינת נוחות בכביש, בידוד מרעשים, היגוי, גימור פנימי ועוד.

את הJL השכרתי בקליפורניה(בלית ברירה נגמרו הגראנד שרוקי) והחזרתי בסולט לייק סיטי, חלום של רכב, נהניתי מה3200 מייל שנסעתי ב16 יום, זה היה תגלית, מבחינתי הרבה יותר נוח ונעים בכביש מהפאגרו שמאד אהבתי . חזרתי לארץ והחלפתי במיידי את הפאגרו ברנגלר חדש, אני כבר שנתיים עם הרכב בתצורה מקורית, עדיין כל פעם שאני יוצא לכביש אני פשוט נהנה, בקרוב אגביה את הרכב ואני מחפש סט שישמור על רמת הנוחות בכביש כמו המקורי.

בשטח , ההשוואה שלי בינהם היא במואב יוטה, ביקרתי 4 פעמים במואב, פעמיים עם JK (פעם קצר פעם ארוך) , ופעמיים עם JL ארוך, כולם היו מוגבהים 2 אינץ וגלגלים 35, לא הרגשתי הבדלי עבירות בניהם, שניהם מדהימים בשטח פשוט חיות שטח מטורפות, בטח בתצורה הזאת של הגבהה 2" וצמיגים 35.

הייתרון היחידי של הJK על הJL היום הוא במחירי הביטוח, חוץ מזה אני לא רואה שום ייתרון.
    תודה עופר על התגובה המפורטת אבל אני לא רואה שנהגת על JL קצר כדי להשוות ל JK הקצר ששכרת במואב.
    אני יודע שבארוכים יש הבדל גדול בנוחות, השאלה שלי היא קצר מול קצר.
    אני בטוח שיש שיפור, השאלה אם הוא באמת "תהומי"

חבר רשום

שי

אני מניח שכן גם בקצרים ההבדל יהיה תהומי.

מסקרן אותי לדעת למה אתה מעוניין/מעדיף קצר?

סיבות שעולות לי לראש: יותר "סקסי", טיפה זריז יותר, קל יותר בתנועה עירונית וחניה, זול יותר ביחס לדגם המקביל הארוך, רק במקומות מסויימים מאד יש יתרון עבירות לקצר על פני הארוך .

בכל יתר הפרמטרים הארוך לוקח ובענק ולא הרוב המכריע של הרנגלרים המיוצרים ונמכרים כיום בארה"ב ובשאר העולם הם ארוכים

- - - Updated - - -

פונקציית העריכה לא עובדת לי הכוונה לא סתם רוב...
    שלמה מרבאום, עו"ד - ביטוח נזיקין - תאונות דרכים ובשטח
    03-6883445

הסיבות לקצר הן כל מה שאמרת וגם...

1. נכנס לי בול בחניה כשמאחוריו (או מלפניו) האופנוע שלי
    2. הילדים גם נוהגים ומעדיפים (וגם אני מעדיף) שינהגו על קצר.
    3. לפני 9 חודשים כשהחלה המלחמה, נתתי לבן שלי הקצין את המפתחות לג'יפ ואמרתי לו תחזיר כשהמלחמה תיגמר, והיא לא נגמרת.
    4. אני מטייל לרוב לבד בג'יפ או בזוג, לא חסר לי מקום גם בטיולי יומיים.
    5. אני מוביל את הקבוצה שלנו כבר הרבה שנים וזה פותר אותי מלסחוב קרשים, שולחן גדול או להעמיס את שקי הזבל על הג'יפ

תודה עופר על התגובה המפורטת אבל אני לא רואה שנהגת על JL קצר כדי להשוות ל JK הקצר ששכרת במואב.
    אני יודע שבארוכים יש הבדל גדול בנוחות, השאלה שלי היא קצר מול קצר.
    אני בטוח שיש שיפור, השאלה אם הוא באמת "תהומי"

הכי פשוט ,גש לסמלת ותעשה סיבוב על הקצר הסטנדרטי , אני לקחתי קצר לשעתיים מהסניף בראשון כדי להבין את ההבדלים לפני הקניה, במקביל חפש קצר JK למכירה ,תבקש סיבוב מהמוכר, זו הדרך הכי טובה להבין את ההבדלים.

ציטוט נכתב במקור על ידי oferc צפיה בהודעה
    במקביל חפש קצר JK למכירה ,תבקש סיבוב מהמוכר, זו הדרך הכי טובה להבין את ההבדלים.
    אם זה לא היה מובן מהפוסט, יש לי JK קצר כבר 7 שנים ואני שוקל לשדרג...

אם זה לא היה מובן מהפוסט, יש לי JK קצר כבר 7 שנים ואני שוקל לשדרג...

אוופס מרוב פוסטים שוכחים.

אז מה הבעיה גש לסמלת ותקבע נסיעת מבחן על קצר.

נושאים דומים

1. מהירות נסיעה בכביש מהיר
    על ידי barak11047 בפורום פורום ג'יפ סיקס CJ
    תגובות: 63
    עדכון אחרון: 25-09-22, 18:33
  2. שידרוג נוחות נסיעה בטנדר L200 שנת 2009. המלצות?
    על ידי motiyairl בפורום פורום מיצובישי Mitsubishi
    תגובות: 15
    עדכון אחרון: 08-03-18, 12:28
  3. ניתוק מוט מייצב קדמי= נוחות נסיעה משופרת ??
    על ידי KOOKE בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 22
    עדכון אחרון: 10-08-05, 11:54
  4. אי נוחות נסיעה בסופה מה עושים מהו הפיתרון הקיים הטוב ביותר??
    על ידי DORONN בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 10
    עדכון אחרון: 06-05-05, 18:19
  5. נוחות נסיעה בסופה - האם אכן רק המתלם הוא הפיתרון ?????
    על ידי KOOKE בפורום פורום ג'יפ סופה ורנגלר YJ/TJ
    תגובות: 34
    עדכון אחרון: 06-03-05, 10:18

הרשאות פרסום

• אין באפשרותך לפרסם נושאים חדשים
  • אין באפשרותך לפרסם תגובות
  • אין באפשרותך לצרף קבצים
  • אין באפשרותך לערוך את הודעותיך
  •