PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלאץ ניסאן טרנו

prielzano
29-01-11, 16:36
סיפור שהיה כך היה..

אתמול במהלך נסיעה נורמטיבית אני פתאום שומע חריקה של גלגלי שיניים כנראה של הגיר .
ומאותו רגע לא הצלחתי להוציא או להכניס הילוכים והרכב נתקע על ההילוך שבו נסעתי , כשהרכב מכובה ניתן להחליף ולהכניס הילוכים ואז רק בעזרת הנעה הצלחתי להמשיך ולנסוע כמה מטרים המשכתי כך כקילומטר או שניים על הילוך שני עצרתי בצד וניסיתי לעשות את אותו הטריק בעזרת הילוך שלישי ( לכבות את הרכב להניע בשלישי ולנסוע )

הניסיון הזה כבר לא צלח והרכב פשוט נשאר עומד גם כשאני מכניס הילוך ומניע הרכב מניע כאילו אני לוחץ על הקלאץ , גם כשהרכב מונע אני יכול להחליף הילוכים בקלות אבל כאילו אין קשר בין ההילוכים למנוע ....

גררתי את הרכב למוסך שאני מתקן בו בדרך כלל ואמרו לי שהלך הקלאץ ואצטרך קלאץ חדש - קיבלתי הצעת מחיר של 3000 ש"ח על עבודה + קלאץ חדש של ניסן + החלפת שמנים

עכשיו אני אשמח לחוות דעת של החברה פה בעניין גם לגבי המחיר וגם בכלל מבחינה מקצועית האם זה אכן קלאץ שתם זמנו או תקלה אחרת?..

ואם כן ובאמת אני מכניס את היד עמוק לכיס בשביל התיקון מהם העלויות לקלאץ חדש של ניסאן והאם כדי לי להרכיב קלאץ אחר (שמעתי על דיקן) ובכלל מהם העלויות?

נ.ב
יש לי ניסן טראנו שנת 00 דיזל 150 אלף קילומטר יד שניה
תודה רבה - שבת שלום

meir alony
29-01-11, 16:47
אני לא חושב שזה הקלאץ', נתקלתי בתופעה דומה בטראנו שידית ההילוכים או ידית הטרנספר יצאה מהמקום והיה צריך רק להחזיר ולכוון.

prielzano
29-01-11, 18:30
בטוח ?! לא קלאץ????

meir alony
29-01-11, 18:34
בטוח ?! לא קלאץ????

לא בטוח, רק שנתקלתי בתופעה דומה ושם הפתרון היה בידית הגיר או הטרנספר.

דרך אגב, בדקת אם לא חסר שמן במיכל של הקלאץ' ?

prielzano
29-01-11, 18:37
אם אתה מדבר על משאבת הקלאץ (אם יש דבר כזה :) )
אז כן בדקתי ולא חסר.

נניח והלך הקלאץ...
איזה קלאץ מומלץ?

מאיר אלוני
30-01-11, 08:23
כדאי לבדוק תקינות 2 משאבות הקלאץ' עליונה ותחתונה

danob
30-01-11, 08:46
כדאי לבדוק תקינות 2 משאבות הקלאץ' עליונה ותחתונה

+1
אצלי (קיה ספורטאג') סימפטומים דומים, החלפתי רק את המשאבות והבעיה נפתרה.
רק כדי לוודא, הקלאץ' היה משוחרר, כלומר בלי לחץ עליו, והרכב התנהג כאילו הוא לחוץ עד הסוף? (הפריד הפרדה מלאה).

ליאור

prielzano
30-01-11, 09:23
הרכב התנהג כאילו הקלאץ מופרד לגמרי..
כאשר הרגלית מתנהגת רגילה לגמרי אך עתה זה מרגיש כאילו יש קצת יותר לחץ...

ז"א
הרכב מונע והרגלית של הקלאץ למעלה אני לוחץ עליה והיא מרגישה קצת קשה יותר מבעבר (כאילו מנופחת) ואני יכול להעביר הילוכים כרגיל (בין אם אני לוחץ ובין אם לאו)

מה אתם אומרים?

-->