PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיפוף ברזל

asafloz
31-05-10, 15:46
היי,
יש לי פרופיל עגול , הייתי רוצה ליצור כיפוף , למעשה אני רוצה ליצור קשת ( סוג של חצי מעגל) , אך ניתן לעשות זאת מבלי להרוס את הפרופיל(בצורה ביתית - ללא מכונות מיוחדות).

kobiarava
31-05-10, 16:45
אי אפשר. מה שאתה רוצה לעשות נקרא ערגול, ומצריך מכונה ייעודית שגם לא נמצאת בכל בית מלאכה לברזל. בכל זאת, אם אתה באמת צריך את הקשת הזו, עניין של כמה מאות שקלים ותוכל לבצע את העבודה במקום מקצועי.

קובי

bizon
31-05-10, 17:03
ממש לא מניסיון אבל הבנתי שאם תמלא את הצינור בחול ים יבש תוכל לכופף אותו בלי קיפולים שוב לא מניסיון אבל אולי שווה ניסיון

בהצלחה מור

סופת המדבר
31-05-10, 18:51
גם אני שמעתי על זה שממלאים בחול כמובן לסתום (זמני) את שתי הקצוות שלא ישפך החול
החול כמובן אמור למנוע מהצינור להתכווץ

בקשר לכיפוף בבית מלאכה ליפני שנה בערך ההיתי צריך לערגל לעיגול בקוטר של 2 מטר פלח בעובי של 10 מ'מ
הלכתי לאיזה בית מלאכה בסוף הוא עשה לי את זה בחינם
אז אני לא אומר שגם יעשו לך בחינם אבל אני לא חושב שזה כמה מאות שקלים

kobiarava
31-05-10, 19:05
עמרי, כמה מאות, כלומר-לכל היותר, כולל החומר. לגבי המיתוסים, חול וכו', סתם קשקוש. בכיפוף "פינה" אולי ייצא משהו (עקום ולא מדוייק), אבל שם ערגול או קשת לא יצאו בשיטה הזו. אם אתה רוצה סתם לזרוק חומר בניסיונות כדי להוכיח את זה-סבבה, אבל בסוף, אם אתה באמת צריך את הקשת המדוברת, לא תהיה ברירה אחרת מללכת לבעל מקצוע (זו לא בושה).

קובי

shmil
31-05-10, 20:45
היי,
יש לי פרופיל עגול , הייתי רוצה ליצור כיפוף , למעשה אני רוצה ליצור קשת ( סוג של חצי מעגל) , אך ניתן לעשות זאת מבלי להרוס את הפרופיל(בצורה ביתית - ללא מכונות מיוחדות).
שתהיה לי בריא, איזה ם בחרת לך (עשה....).
ניתן לביצוע באמצעים ביתיי, בהנחה שיש לך ברנר, אם אתה צריך קשת הדוקה, או אפילו על מלחציים עם רגש וללא ברנר, אם הקשת גדולה.

Pilon
01-06-10, 09:07
בשיטה עם החול, סותמים את הצינור עם שני פקקים בעלי נקב.
מחממים את הצינור עם להבה בצורה אחידה לכל אורכו.
הנקבים בפקקים מאפשרים ללחות שבחול לצאת כדי שלא יווצר לחץ קיטור.
רצוי מאוד כמובן שתהיה שבלונה מסויימת בקוטר מעט קטן מהקוטר הסופי הרצוי, ואפשר להגיע כך לתוצאות יפות. (ניסיתי)
אבל הכל בערבון מוגבל ותלוי בקוטר הצינור, עובי הדופן, וקוטר העירגול הרצוי.

asafloz
01-06-10, 11:18
תודה ! עזרתם מאוד.

-->