Close
ςξεγ 1 ξϊεκ 2 12 ΰηψεοΰηψεο
ξφιβ ϊεφΰεϊ 1 ςγ 20 ξϊεκ 35

αψιψϊ ξηγμ αςγ επβγ, β'ξπι ΰεθεξθ ΰε ιγπι

ωμεν μλεμν,
    μΰηψ δϊμαθειεϊ ψαεϊ, ΰπι πεθδ μλιεεο ψλιωϊ β'ξπι ,αθη ιδιδ αωπϊεπιν 06 εξςμδ. ( ξςεπιιο α VVT)
    ξγεαψ αψλα ωθη ωπι, δψΰωεο διδ τβ'ΰψε χφψ ιγπι.
    δψλα ιωξω μιεξιεν, θιεμ τςν αωαεςιιν αξξεφς, θιεμιν μψεα αψξϊ ςαιψεϊ βαεδδ.

ςλωιε πωΰψ μδημιθ αιο βιψ ΰεθεξθ μβιψ ψβιμ,

ωΰμϊι μλμ αςμι δβ'ξπι δΰεθεξθιν, δΰν διε τςξιν ωΰξψϊν μςφξλν, " μξδ μΰ χπιϊι ιγπι" ???

δΰν αΰεθεξθ ιω ηρψεπεϊ ξδεϊιιν μςεξϊ διγπι απριςϊ ωθη?? λβεο: λεη, ξεξπθ, ϊΰεφδ??

ΰωξη μγςϊλν απεωΰ,

αψιψϊ ξηγμ ϊβεαδ μδεγςδ: αςγ επβγ, β'ξπι ΰεθεξθ ΰε ιγπι

ηαψ ψωεν yoav's Avatar
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Feb 2004
    ξιχεν
    ϊμ ΰαια
    δεγςεϊ
    1,983

ΰηψι 4 ωπιν +- ςν ρξεψΰι ιγπι, ςλωιε β'ιξπι ΰεθεξθι.

ΰ ε θ ε ξ θ.
    δψαδ ιεϊψ πη αιεν ιεν ΰν ΰϊδ περς πριςεϊ ςιψεπιεϊ
    ιεϊψ πη αωθη (δξδπγριν τδ ιςπε ΰν ζδ ιεϊψ ηζχ, ιςιμ ηρλεπι ελε'... μι ιεϊψ πη μπδεβ αμι μδϊςρχ ςν δδιμελιν)
    ΰν δψλα ξωξω ΰεϊκ αιεν ιεν ψεα δζξο αςιψ εμΰ αωθη- ωΰμ ΰϊ ςφξκ ΰιζδ τψιιαθ διιϊ ξςγισ...
    ρδ"λ αωθη μΰ πϊχμπε αϊμεπεϊ ωμ ηαψιν ςν δβ'ιξπι δΰεθεξθι ςμ δςγψ ιγιϊ διμελιν εχμΰυ'.

ϊ δ π δ.
    δρξεψΰι δϊαβψ εςζα ΰϊ δαιϊ, δβ'ιξπι ξφΰ με ξωτηδ ηγωδ εΰπηπε πωΰψπε ςμ ΰετπιιν :-)

Thumbs up ϊβεαδ μδεγςδ: αςγ επβγ, β'ξπι ΰεθεξθ ΰε ιγπι

ϊεγδ,
    ΰμε δϊωεαεϊ ωΰπι ξητω, ( εΰπι αθεη ωιω ςεγ λξδ ωιωξηε μγςϊ).

ηαψ ψωεν γψεψ αψμι's Avatar
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

אם היה מדובר ברכב אחר, עם קצת יותר מנוע, התשובה שלי היתה מאד פשוטה - אך ורק ידני, ולהיזהר לא לנגוע באוטומט, אפילו לא עם מקל.

בג'ימני המצב שונה.
    עזוב אותך מ-83 כוחות הסוס המוצהרים - למנועים קטנים אין מומנט. והמשמעות של זה בשטח היא שכדי שהמנוע לא ידומם, צריך לשמור על סל"ד גבוה, להחליק מצמד ולהתקדם בדילוגי קרב כדי להתגבר על כל מיני מכשולים קטנים שג'יפ שיש לו מנוע עם בשר היה זוחל מעליהם בהילוך ראשון-LOW בסל"ד סרק פחות או יותר.

גיר אוטומטי נותן לך יתרון של ממיר מומנט שפחות או יותר מכפיל את התוצרת הרזה שהמנוע מספק. כמובן שגם נוח יותר לנהוג עם שתי דוושות במקום שלוש ולפנות יד. זה נכון בעיקר לשטח עירוני פקוק, אבל גם בשטח טכני זה נוח יותר - שים לב, לאו דווקא טוב יותר, אבל בהחלט נוח יותר - נדרשת פחות תשומת לב ופחות מיומנות אקרובטית בריקוד על דוושות.

כמובן שלא בכל תרחיש שטח הגיר האוטומטי כל כך טוב: אם אתה אוהב חולות ובוץ למשל, אתה תקלל את הרגע שבחרת באוטומט שבולע לך סוסים יקרים מהמנוע בדיוק ברגע הלא מתאים. לגיר אוטומטי יש חיסרון שבעיני הוא ממש סופני, בשטח טכני: אין בלימת מנוע. בכל מורד קל, אתה תעמוד על הברקסים. גיר אוטומטי נוטה גם להתחמם תחת עומס. הרבה גירים אוטומטיים כולל ובעיקר יפניים בעלי מוניטין "אמינות" כבר הצלחתי לבשל בדיונות בקיץ. בקלות די מפחידה, האמת. בקיץ שלנו זה קריטי.

גיר אוטומטי פוגע אנושות בביצועים בכביש: תאוצות, סחיבה בעליות, צריכת דלק גבוהה בעשרות אחוזים. ולא שג'ימני ידני הוא טיל בליסטי...

גיר אוטומטי הרבה פחות אמין והרבה יותר יקר לתיקון/החלפה.

לי אישית יש בעיה עם מכוניות בעלות מנוע של מכונת תפירה. לא אמרתי מכוניות קטנות, אלא מכוניות בלי מנוע. זה כולל ג'ימני, זה כולל גם היילקס, ולהבדיל אלפי הבדלות זה כולל גם דיפנדר.
    אבל להבדיל המג'ימני - היילקס מחפה בשטח על האין-מנוע באמצעות מרווח גחון חריג, ובאמצעות גיר ידני ויחסי העברה נכונים. הדיפנדר מחפה על האין-הספק עם מומנט טוב, גלגלים גדולים, גיר ידני ויחסי העברה נכונים.
    והג'ימני? אוטו קטן זה סבבה. אבל אין מומנט, יחסי העברה לא מספיק קצרים (כי הוא מיועד בעיקר, לפני הכל, לחיות על כביש), הגלגלים קטנים. בעיה.

אז אני מתעב גירים אוטומטיים כעיקרון, אבל זה מקרה יוצא מן הכלל. ככל נראה אם הייתי מחליט שג'ימני הוא הרכב הבא, הוא היה אוטומטי. זה פשוט נכון יותר עבורו בכל שטח שאינו דיונה/בוץ.
    If you are not scared, then you are not driving fast enough" - KEN BLOCK"

ηαψ ψωεν
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2007
    ξιχεν
    δψφμιδ
    δεγςεϊ
    143

δι γψεψ, ΰωξη μδραψ ςμ δξωτθ ωλϊαϊ:
    "βιψ ΰεθεξθι πεϊο μκ ιϊψεο ωμ ξξιψ ξεξπθ ωτηεϊ ΰε ιεϊψ ξλτιμ ΰϊ δϊεφψϊ δψζδ ωδξπες ξρτχ".
    ϊεγδ,
    τιπι.
    αψελιν δαΰιν μξεςγεο δβιξμΰιν...

ςλωιε ΰπι ξξω ξαεμαμ..
    ΰεθεξθ αςιιϊι ααευ, ΰδ...... (ξφγ ωπι λαψ λξδ αευ ιω μπε αΰψυ)

ΰικ δεΰ αςμιεϊ ΰψελεϊ εθλπιεϊ?

ψχ μων δξηωδ: λΰωψ ξθτριν ΰϊ ξςμδ εψγιϊ, ξδ δηρψεπεϊ ωμ δβ'ξπι δΰεθεξθ μςεξϊ διγπι??

πριςϊ ξαηο πιϊο μςωεϊ ψχ αλαιω, ΰπι ξπρδ μγξιιο λξδ ωιεϊψ ΰϊ δπριςδ αωθη....

ϊεγδ

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

הבעיה אינה בבוץ עצמו. שילוב של גיר אוטומטי ומנוע חלש יחסית מפריע בכל מקום בו אתה צריך את מלוא הספק המנוע - וזה כל מקום שאתה צריך להסתער עליו במלוא הכוח: סכיני חול, חציית אגני-בוץ, טיפוס בדרדרת. כל היסוס ראשוני בתגובת המנוע יכול לעלות לך בהמשך בכשלון מעבר המכשול. זה פחות קריטי ממה שזה נשמע, אבל ההבדלים בין ידני ואוטומטי בקטעים הללו הם מוחשיים ביותר.
    מעלה ורדית הוא מכשול סלעי וטכני - את ורדית מטפסים זורם ורציף, אבל גם הכי לאט שאפשר. מי שמשתולל על הגז בורדית ימצא את עצמו שובר את הג'יפ במקרה הטוב או מעופף במקרה הרע. וכיוון התעופה שם הוא בדרך כלל הצידה ולמטה... והדרך למטה ארוכה. זה בדיוק המקום שבו יש יתרון לגיר אוטומטי שמקל על העניינים - הוא מונע דימום מנוע כתוצאה ממחסור במומנט בסל"ד נמוך מדי.

ηαψ ψωεν ΰεψ .ρ.'s Avatar
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Jun 2008
    ξιχεν
    ηεμεο
    δεγςεϊ
    445

היי, אני בעלים של ג'ימני אוטומט, נכון להיום עוד לא היה מכשול שנעצרתי בו בגלל הגיר האוטומט או האין כוח מנוע, ככה שאני נאלץ לחלוק על דעתו של דרור ולאמר שזה קשקוש.
    אם למישהו כאן יש הערה של "אולי הוא לא נוסע בשטח מספיק", אז זה בסדר, אני נוסע בשטח, מכל הסוגים, חולות, דיונות, חצץ, טכני, מדבר יהודה (מעלה יאיר בין השאר), נחל צין, חורשן, מוחרקה ועוד.
    אם היה משהו שלא עברתי, זה בגלל מרווח גחון\חוסר בנ.דיפנציאל.
    לא בגלל גיר או מנוע.
    אגב, לגבי בלימת מנוע, אני מוריד את התיבה לL(הילוך ראשון), ויש אחלה בלימת מנוע, גם ללא שימוש בLOW של תיבת העברה.
    ααψλδ, ΰεψ

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

φιθεθ πλϊα αξχεψ ςμ ιγι ΰεψ .ρ. φτιδ αδεγςδ
    ΰβα, μβαι αμιξϊ ξπες, ΰπι ξεψιγ ΰϊ δϊιαδ μL(διμεκ ψΰωεο), ειω ΰημδ αμιξϊ ξπες, βν μμΰ ωιξεω αLOW ωμ ϊιαϊ δςαψδ.
    ΰιο ρτχ...
    δτιρχΰ δπ"μ ξμξγϊ ξδ ΰϊδ αΰξϊ ιεγς ςμ πδιβϊ ωθη...

εςεγ ξωδε - λωΰϊδ τερχ ωξιωδε ξχωχω, ΰϊδ μΰ ηεμχ ςμ γςϊε ΰμΰ ξαθμ ΰεϊδ. μϊωεξϊ μακ.

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Jun 2008
    ξιχεν
    ηεμεο
    δεγςεϊ
    445

היי, אתה מוזמן לתקן אותי במידה ואני טועה, נראה לי שזה יותר טוב מאשר להתפלסף "זה מראה מה אתה יודע"
    (אכן לא יודע הרבה אין מה לעשות חדש)
    ααψλδ, ΰεψ

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

(ΰλο μΰ ιεγς δψαδ ΰιο ξδ μςωεϊ ηγω)

ζδ ΰεξψ γψωπι.
    ΰν ΰϊδ μΰ αΰξϊ ιεγς δψαδ, ξδ ΰϊδ ξβια?....

Cool ϊβεαδ μδεγςδ: αςγ επβγ, β'ξπι ΰεθεξθ ΰε ιγπι

תודה לכולם,
    מה שנשאר זה לעשות נסיעת מבחן ולהחליט.....

דרך אגב,
    ויכוח מהנה שיהיה לכם..

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Jun 2008
    ξιχεν
    ηεμεο
    δεγςεϊ
    445

סליחה ? אתה מנסה לסתום לי את הפה ?
    נותן את דעותי, כחבר בפורום.
    אם שגיתי אתה מוזמן לתקן, לא לקטול.
    מדוע אתה לא מתייחס לנושא של מעבר מכשולים והעובדה שעד היום לא הייתה לי שום בעיה עם הגיר האוטמט ?
    (שים לב, ג'ימני אוטומט עולה את זרון ויאיר, ללא מאמצים מיוחדים).

מצפה לתגובתך, מקווה שאלמד משהו חדש לשטח.
    ααψλδ, ΰεψ

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

ויכוח מהנה?
    אולי מענה.

שמע נא אור ידידי, אל תרצה לי על סתימת פיות ועל קטילות.
    כשאתה מכנה מישהו בשם קשקשן, אתה זה שסותם לו את הפה.

דעתך - כבודך. אני לא מבטל אותה חלילה.
    אבל אם נראה לי שאתה טועה ומטעה אחרים, אני לא אתבייש להעמיד אותך על טעותך! אבל לא אקרא לך קשקשן בפומבי. מקסימום בה"פ... קצת נימוס אור, לא יזיק. אם אתה עצמך חושב ומודה שאתה קצת חדש בעניינים ואולי לא יודע כמה דברים ממש לעומקם, תהיה ישר עם עצמך ואיתנו, ואל נא תהפוך את עצמך למדריך ומומחה. במיודח אם אתה מספר לנו משהו שטותי לגמרי (בלימת מנוע בשטח, ברכב אוטומטי, ב-HIGH... בחייך, תהיה רציני)

לעניין הרכב שלך - ברור שלא צריכה להיות לך שום בעיה לא במעלה זרון ולא במעלה יאיר. האוטו שלך מצוין ונפלא ואני מת עליו, ואם היית טורח לקרוא את התגובות עד סופן, היית מבין שדעתי על הג'ימני האוטומטי היא ממש כדעתך - הזכרתי את יתרון הגיר האוטומטי בשטח טכני (מעלה זרון ומעלה יאיר נכנסים במדויק להגדרת שטח טכני) וגם אני מעדיף את הג'ימני דווקא בגירסא האוטומטית, למרות המגבלות המובנות שלה במקומות אחרים ולמרות שאני אישית סולד מתיבות אוטומטיות באשר הן.
    בכלל, כל נושא ההתלבטות של גיר ידני מול אוטומטי הוא בעיקר עניין של טעם והעדפה אישית. יש יתרונות וחסרונת טכניים מאוד ברורים לזה ולזה, ההעדפות לכאן או לכאן נובעות משיקולים שונים שכולם לגיטימיים לגמרי. כשאני עומד לרכוש רכב, סוג תיבת ההילוכים שלו, התאמתה לנתוני הרכב הספציפי ולדרישות שלי ממנו הם אחד השיקולים שיכתיבו אם ארכוש את הרכב הזה או לא, ואני מודה שרוב דגמי המכוניות שנמכרים היום בישראל לא יגיעו אפילו לשלב שאשקול לרכוש אותם, אך ורק משום שאי אפשר לקבל אותם בישראל עם תיבה ידנית. זו כמובן רק דעתי! - אם אני כותב שרכב מסוים הוא "עגלה" או "לא לגעת בגיר אוטומטי אפילו עם מקל", אתה לא צריך להיפגע מזה אישית, כאילו הפכתי במחי מקלדת את כל אלה שבחרו לרכוש רכב מסוים, על אחת כמה וכמה אוטומטי, לכסילים ואידיוטים... זו רק דעתי האישית ואני יכול לנמק אותה באריכות רבה. אתה כמובן לא מוכרח להסכים עם דעתי.

יאללה, חסל ויכוחים. חזל"ש. לילה טוב.

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Jun 2008
    ξιχεν
    ηεμεο
    δεγςεϊ
    445

היי, אני לא נעלב או נפגע, מנסה להבין איפה יש לג'ימני אוטומט בעיה לעבור כשגיר רגיל כן יכול לעבור, לא יודע אם זה סתם מתוך סקרנות או כדי לדעת איפה לא להגיע או איפה כן.
    ועדיין אני לא מבין, האם יש בעיה בשימוש ההילוכים של הגיר האוטומט (כלומר עבודה עם 1(L) ו2) ?
    חוצמזה, איפה שאין מספיק בלימה, יש LOW, שהוא מצויין
    ααψλδ, ΰεψ

ηαψ ψωεν whisky's Avatar
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Jul 2008
    ξιχεν
    ζδε δϊχαςπε ξςμ ςιο ξχμσ :)
    δεγςεϊ
    869

εςγιιο ΰπι μΰ ξαιο, δΰν ιω αςιδ αωιξεω δδιμελιν ωμ δβιψ δΰεθεξθ (λμεξψ ςαεγδ ςν 1(L) ε2) ?
    ηεφξζδ, ΰιτδ ωΰιο ξρτιχ αμιξδ, ιω LOW, ωδεΰ ξφειιο
    ΰιο αςιδ αωιξεω ωμ δδιμελιν, ΰτωψ μςαεγ ςν l1 l2, δλμ ϊμει απριαεϊ δγψκ.

μβαι δωιξεω ααμιξϊ ξπες, δλμ ιηρι αηιιν, ιηριϊ μψλαιν αςμι ιηρι δςαψδ πεψξμιιν, ξγεαψ ςμ αμιξϊ ξπες ωΰιπδ ξρτχϊ εξηιιαϊ μςιϊιν χψεαεϊ ωιξεω βν ααμξιν.

ΰπι αΰξϊ ξξμιυ μκ μχψεΰ ωεα ΰϊ δϊβεαεϊ δψΰωεπεϊ ωμ γψεψ, δεΰ ξραιψ ΰϊ ζδ αΰετο ξΰεγ αψεψ. ΰν ΰϊδ ψεφδ ςεγ ξιγς μβαι ιηρι δςαψδ εαμιξϊ ξπες αβ'ιξπι ϊςωδ ηιτεω χφψ ατεψεν ϊβμδ δξεο ξιγς αςπιιο, αξιεηγ ςμ αμιξϊ ξπες επςιμϊ γιτ. ωεεδ μγςϊ!

whisky

ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Dec 2002
    ξιχεν
    αςξχ ιτδ αιο δψιν εωγεϊ
    δεγςεϊ
    23,214

אלה לא רק יחסי ההעברה כמו המגבלה המובנית של רוב הגירים האוטומטיים - פשוט אין חיבור מכני ישיר בין הגיר למנוע - ולכן בלימת המנוע חלשה בהרבה בהשוואה לאותו רכב עם גיר ידני. בשיפועים חזקים (בהם הידני זוחל בביטחה קדימה או אחורה בלי לגעת בבלמים) מרגישים את זה יופי.
    זו בעיה קשה - לעתים עד כדי סיכון - בהרבה מאוד גירים אוטומטיים ובאופן אישי אני מאוד לא אוהב את זה.

אותה סיבה גורמת לנחיתות של האוטומט בטיפוס סכיני חול תלולות - סיטואציה שהיא הפוכה לחלוטין לזחילה טכנית. כאן צריך סל"ד גבוה, תגובה מהירה ומיידית לדוושה ויכולת לצבור מהירות גבוהה במרחק וזמן קצרים יחסית, ובגלל שאין חיבור מכני ישיר חלק נכבד מהכוח הולך לאיבוד בתוך ממיר המומנט = התגובה איטית יותר = פחות תנופה = קשה יותר להשלים את הטיפוס. וזה בנוסף להתחממות מהירה של כל העסק....
    כמובן שעם מנועים חזקים מאוד זה פחות מפריע. ועדיין יש הבדל גדול. מומלץ לעשות סיבוב על רכבים מאותו דגם - ידניים מול אוטומטיים, כדי להבין עד כמה ההבדל הזה גדול.

ηαψ ψωεν yoav's Avatar
    ϊΰψικ δφθψτεϊ
    Feb 2004
    ξιχεν
    ϊμ ΰαια
    δεγςεϊ
    1,983

μϊωεξϊ μα τεϊη δωψωεψ:
    ξςαψ μγιεο δϊΰψεθι (δαΰξϊ ξςπιιο) , δψλα αψεα δξχψιν ξαμδ ΰϊ ψεα ζξπε αλαιω, αςιψ, εαγψκ μ.. εμλο ωΰμϊ δπεηιεϊ αδϊπδβεϊ δλαιω ΰιπδ ωεμιϊ λμμ. ΰηψι ωπιν ςν δρξεψΰι διγπι - εξζδωπδ + β'ιξπι ΰεθε: πλεο ωΰι ΰτωψ μδωεεϊ ξγςιϊ λι ζδ ψλαιν ωεπιν ςν πϊεπιν ωεπιν, ΰαμ αβγεμ, αωθη εαλαιω- δΰεθεξθι ιεϊψ πεη μπε μπδιβδ, ΰιο ΰϊ δξωηχ ςν δχμΰυ' εδδιμελιν αλμ ξδξεψδ χθπδ ΰε θιτερ ωγεψω ξΰξυ, ΰτωψ μζηεμ μΰθ εμδϊψλζ αλιεεο δδβδ αμαγ εατχχιν αιεν ιεν- δψαδ ιεϊψ πη.
    μβαι αμιξδ αιψιγδ- μΰ ξγγϊι- ΰαμ ϊηεωϊ δπδιβδ διΰ ωαΰξϊ ΰιο αμιξϊ ξπες θεαδ βν α LOW 1
    ΰπηπε ωξηιν ξδξςαψ μΰεθεξθι.
    ηαψιν ωςωε ξςαψ γεξδ ΰβα, εμΰε γεεχΰ μβ'ιξπι βν ξΰωψιν ωζδ διδ μθεαδ.
    θςν εψιη.
    δρξεψΰι δϊαβψ εςζα ΰϊ δαιϊ, δβ'ιξπι ξφΰ με ξωτηδ ηγωδ εΰπηπε πωΰψπε ςμ ΰετπιιν :-)

ΰλο ξρλιν ωΰεθεξθ ιεϊψ πεη ξιγπι,
    ΰπι λαψ 6 ωπιν ςν βιψ ιγπι αξρτψ ψλαιν ωεπιν, ιλεμ μδιεϊ ωδβις δζξο μπεη.....
    ξχριξεν πεεϊψ ςμ δρτχ ξχριξμι ωμ δξπες αλμ ωθη δβιεπι.

διεν αιχψϊι αρελπεϊ, ΰλο πψΰδ ξςπιιο.
    ϊεγδ

ςξεγ 1 ξϊεκ 2 12 ΰηψεοΰηψεο

πεωΰιν γεξιν

1. ΰεθεξθ ξεμ ιγπι- δϊμαθεϊ
    ςμ ιγι Casper ατεψεν τεψεν β'ιτΰιν ξϊηιμιν + ιςευ μτπι χπιιδ
    ϊβεαεϊ: 24
    ςγλεο ΰηψεο: 24-01-10, 21:00
  2. ψεαιχεο - ΰεθεξθ ΰε ιγπι
    ςμ ιγι ςετψ ατεψεν τεψεν β'ιτ ρετδ εψπβμψ YJ/TJ
    ϊβεαεϊ: 4
    ςγλεο ΰηψεο: 29-09-07, 17:35